PV Panel Çeşitleri ve Özellikleri

Image Description
Salih Becer
12 Aralık 2019
Paylaş:

PV PANEL ÇEŞİTLERİ

PV Paneller

 • 1- Monokristal Güneş panelleri
 • 2- Polikristal
 • 3- Thin
 • 4- Full Black
 • 5- Cam-Cam
 • 6- Half-Cut
 • 7- Bifacial
 • 8- Bifacial Half-Cut

 • PV Panel çeşitleri ve özellikleri için videomuza göz atın!

  " Ülkemizde yaygın olarak polikristal güneş panelleri kullanılmaktadır. profesyonel uygulamalarda half-cut tercih edilmektedir. "

  Güneş Paneli Nedir?

  Güneş paneli günümüzde yoğun olarak kullanılan enerji kaynağıdır. Solar panel olarak da bilinen paneller güneşten gelen ışığı elektriğe çevirir. Yeryüzüne gelen güneş ışığının enerji miktarı kullandığımız enerji miktarının 10 bin katı kadardır. Panellerin üzerinde güneş enerjisini soğurmaya yarayan çok sayıda güneş hücresi bulunur. Paneller sayesinde yeryüzüne gelen güneş ısısı ve ışığı kullanılabilir enerjiye dönüşmektedir. Her geçen gün panellerin kullanımı artmaktadır. Geçmiş yıllarda sadece yapılarda kullanılan paneller artık geniş arazilerde de kullanılmaya başlanmıştır. Tarım yapmaya elverişli olmayan arazilerde güneş panelleri kurulur. Paneller sayesinde ihtiyaç duyulan güneş enerjisi karşılanır. Güneş enerjisinin kullanımı değer kazanırken bu alanda hizmet veren firmaların sayısı da artmaktadır.

  Güneş Paneli Seçimi Nasıl Olmalı?

  Günümüzde güneş panelleri yoğun ilgiyle kullanılıyor. Hemen her yapıda kullanılan paneller artık bahçelerde, arazilerde de kullanılıyor. Panel kullanmak isteyenler ya da kullandığı paneli değiştirmek isteyenler nasıl seçim yapmalı? Panel seçimi yapılırken panelin gücü değerlendirilmelidir. Panelin gücü aynı zamanda fiyatları etkileyen en önemli maddelerden biridir. Hangi firmadan panel alındığı önemlidir. Doğru firma seçimi yapıldığında panel hakkında güvenilir yardım sağlanır. Güneş paneli satın al üzerine hizmet veren SB Solar Enerji A.Ş., sektörün önde gelen ismi olarak hizmet vermektedir. Panel seçiminde en büyük panel modülünü tercih etmek daha avantajlı olacaktır.

  Güneş Paneli Modelleri ve Fiyatları

  Panel modelleri ikiye ayrılır. Bunlardan biri Polikristal güneş panelidir. Bu panel modeli diğerine göre daha uygun fiyatlıdır. Uygun fiyatlı olmasıyla günümüzde en yaygın kullanılan panel modelidir. Verimlilik kıyaslandığında ise bu panel modeli diğerine göre düşük verimliliğe sahiptir. Monokristal paneller ise yüksek dereceli silikonlarla yapılmıştır. Bu sayede yüksek verimliliğe sahiptir. Güneş paneli fiyatları belirlenirken watt cinsinden belirleme yapılmaktadır. Kullanım alanına uygun panel satın almak isteyenler SB Solar enerji A.Ş. ile iletişime geçebilir. Alanında uzman kadroya sahip olan firma bu doğrultuda profesyonel çalışmalar gerçekleştirerek hizmet vermektedir.

  Enerjiye Yatırım Yapmak Güneş Paneli İle Olur!

  Enerji alanı gittikçe gelişen bir sektördür ve buna müteakiben gayet üzerinde durulup düşünülmesi gereken bir alandır. Çünkü belli başlı bir yatırım yapılması sonucunda ortaya çıkan maddi kârlar sizleri daha ekonomik bir noktaya getirecektir. Güneş paneli bu noktada iyi bir seçenektir. Güneş panelleri sayesinde sağladığınız tasarruf sizleri birçok konuda masraflı işlerden kurtaracaktır. Tek yapmanız gereken belli dönemlerde bazı bakımları rutin olarak yaptırmaktır. Belli bir zamanda sonra ise artık direkt olarak kâra geçmeye başlayacaksınız. Bu gibi hizmetlerden faydalanmadığınızda yüksek faturala maruz kalabiliyorsunuz ve bu uzun döneme yayıldığında sizlere çok büyük bir gider olarak yansıyor.

  Sıkça sorulan Sorular

  Evet var. 10 yıl boyunca devletin alım garantisi var.
  Evet var. Mahsuplaşma yapılabilir. 10 yıl boyunca.
  On-grid şebeke bağlantılı çatı ges sistemleri paketlerimize akü bağlanmaz. Akülü, on-grid, şebeke bağlantılı, satış yapabilen veya öztüketim yapabilen sistemler için enerji depolama sistemlerine gözatabilirsiniz.
  Yaz aylarında günlük 10 Saat. Türkiye'nin yaz-kış güneşlenme süresi ortalaması 7 saattir.
  Kış aylarında günlük 4-5 Saat Kullanırsınız
  Evet var. Bu özellik standart paketlerde fiyata dahildir.
  Hayır, Güneş paneli modelleri içerisinde hava koşullarına ayak uyduramayan hiçbir cihaz bulunmamaktadır. Kötü hava koşullarına dayanıklıdır. Çünkü bu cihazlar direkt olarak güneşle temas ediyor ve açık alanda kalıyorlar. Açık alanda kaldıkları için ise bu koşullara ayak uydurabilecek şekilde üretiliyorlar. Diğer türlü hiçbir şekilde verim alınamazdı. Ancak sizler belli dönemlerde bakımlarını yaptırmalısınız. Ayrıca firmalar belli bir süre zarfı için size güvence de veriyorlar. Bu gayet önemli bir konu olarak göze çarpan ilk şeylerden birisidir. Onun için;
 • Sağlamlığı ve pratikliği,
 • Güvenliği ve maddi kazancı,
 • Doğaya uyumu ve çevreye zararsızlığı,
 • Yenilenebilir bir enerji oluşu ve sizi uğraştırmayışı,
 • gibi nedenlerden dolayı bu hizmetten faydalanmanız gayet önemli bir unsur.
  En iyi güneş paneli markası sizlere verimli bir hizmet sunarak doğaya da büyük katkı sağlamış olacaktır. Bazı markalar kaliteli bir hizmet sunamadığı için gereksiz bir malzeme kullanımına gitmiş oluyorlar. İyi bir hizmet almanız sonucunda sizler yenilenebilir bir enerjinin farkına varmış oluyorsunuz. Diğer türlü seçeneklerde dünyanın kaynakları tüketiliyor ve bu şekilde ise havaya zararlı gazlar salınmış olunuyor. Dünya ise bu gibi nedenlerden dolayı küresel bir ısınmaya doğru hızlı bir şekilde gitmiş oluyor. Onun için alacağınız hizmet hem sizler için hem de doğa için büyük bir önem taşıyor. Güneş paneli fiyatları ödediğiniz elektrik faturalarıyla kıyaslandığında belli bir döneme yayacak olursak kesinlikle cep yakmıyor.
  Evinize veya işyerinize güneş paneli kurmak istiyorsanız sizlere farklı fiyat teklifi yapılacaktır. Bunun nedeni ise panellerin kalitesi, gücü ve firmanın verdiği hizmettir. Güneş panellerinin kullanımı oldukça yaygındır. Her geçen gün artan panel kullanımı ise farklı alanlarda panellerin avantajlarından faydalanmayı sağlar. Güneş paneli satın al işlemi için fiyat araştırması yapabilirsiniz. Panel satın almak için sadece fiyata bakmanız doğru değildir. Güneş paneli fiyatları değişse de güvenilir ve doğru firmadan hizmet almaya dikkat etmelisiniz. Gerçekçi fiyatlarla hizmet veren, kaliteli ve garantili panel hizmeti sunan firmayla anlaşmak daha güvenilirdir. Sektörün önde gelen ismi SB Solar Enerji gösterdiği özen ve dikkatle tercih edilebilir. Doğru, güvenilir, kaliteli ve bütçe dostu hizmet için firmayla iletişime geçebilirsiniz.
  Evet var. Kendi bünyemizde bankaya gitmeden kredi kartına 12 taksit yapıyoruz. Daha uzun vadeli kredi için Ziraat bankası ve Kuveyt Türk bankası ile çalışıyoruz. Düşük faizli Kredi için lazım olacak lisanssız ges dosyası firmamız tarafından hazırlanmaktadır.
  On-grid: Şebekeye bağlı, Off-grid: Şebekeye bağlı değil demektir
  Öz tüketim, şebekeye bağlı ama üretilen elektriğin şebekeye verilmediği sistemdir
  Çağrı mektubu, lisansız elektrik üretimi tesisi kurmaya hak kazandığınızı bildiren ruhsattır. Bu evrak üstünde kurulacak tesisin şartları açıkça yazmaktadır. Gesler için çok önemli bir evraktır. Niçin çağrı kelimesi, çünkü bu evrak sizi tesis kurmaya ve sözleşme imzalamaya davet ediyor çağırıyor.

  Güneş panelleri ne kadarlık alan kaplar?

  Güneş panelleri kaç metrekare (m2) yer kaplar?

  Panel Sayısı Panel gücü (Watt) Alan (m2) Panel ölçüsü (mm)
  1 adet 285 Watt 1,62 m2 1640*990*35 mm
  1 adet 330 Watt 1,66 m2 1665 x 1002 x 35 mm
  1 adet 400 Watt 2,0 m2 1006 x 1986 x 40 mm
  1 adet 455 Watt 2,18 m2 2102 x 1040 x 35 mm
  Tüm liste

  Amorti süresi

  Sistemlerin geri dönüş süresi ortalama 5 yıldır.

  tarımsal_sulama_amaçlı_solar_güneş_enerji_paneli_ne_kadarlık_alan_kaplar

  Fiyat al

  Güneş panelleri

  Ev ve işyerleri için uygun güneş panelleri

  Image Description
  Image Description
  Image Description
  Image Description

  Blog yazımız hoşunuza gittimi? Abone olun son çıkan blog yazılarımızı ilk siz okuyun.

  Kendimizi güncellemeye devam edeceğiz; herhangi bir sorunuz veya yazmamızı istediğiniz blog konusu öneriniz varsa, lütfen bizimle iletişime geçin!

  Sosyal medyada bizi takip etmeyi unutmayın Twitter, Facebook, YouTube ve İnstagram.

  Yazar hakkında

  Image Description

  Salih Becer

  1981 Konya doğumlu iki çocuk babası olan Salih Becer, 2003 yılında elektrik-elektronik mühendisliğinden mezun oldu. Kariyerine Konya'da başladı. Rusya ve Ukrayna'da devam etti. Uzun süredir yenilenebilir enerji, güneş enerjisi sistemleri ve enerji depolama sistemleri üzerine ar-ge çalışmaları yapmaktadır. Bugüne kadar birçok zorlu projeyi başarıyla tamamlamıştır. Hobisi camping.