Güneş Paneli

Monokristal, polikristal, Half-cut ve Esnek güneş panelleri.

Güneş panelleri

Ev ve işyerleri için uygun güneş panelleri

Image Description
Image Description
Image Description
Image Description

Güneş panelleri nerelerde kullanılır?

Amaç: Doğaya saygılı enerji kullanmak.

Evsel çatı uygulamalar
Fabrika endüstriyel çatı uygulamaları
Bağ bahçe evi
Tarımsal Sulama
Aylık düzenli gelir amaçlı
Öztüketim amaçlı
Tasarruf amaçlı
Tekne ve karavanlarda

Garanti

Güneş panellerimiz 10 yıl garantilidir. 25 yıl ömrü vardır.

tarımsal_sulama_amaçlı_solar_güneş_enerji_paneli_tarım_ve_hayvancılık_sulama

Fiyat al

Image Description

Fabrikanızın çatısına Güneş paneli çözümleri

Fabrika Çatı üstü GES.

 • Çatınız Enerji Santraline Dönüşür
 • Elektrik Faturalarından Kurtulursunuz
 • Elektrik satışı ile ekstra gelir elde edersiniz
Daha Fazla
Image Description

Tarımsal sulama amaçlı Güneş Paneli çözümleri

Yüksek tutarlarda fatura ödemenize gerek kalmayacak.

 • Tarlanızın Küçük bir Kısmı Enerji Santraline Dönüşür
 • 25 yıl bedava elektrik
 • Jeneratör mü? Solar güneş paneli mi?
Daha Fazla
Image Description

Evinizin çatısına Güneş Paneli çözümleri

Evinizin Çatısı Enerji Santraline Dönüşür.

 • İhtiyacı karşılar, fatura sıfıra iner
 • İsterseniz fazla elektriği devlete satabilirsiniz
 • İster akülü ister aküsüz ikisi de mantıklı.
Daha Fazla

Güneş panelleri ne kadarlık alan kaplar?

Güneş panelleri kaç metrekare (m2) yer kaplar?

Panel Sayısı Panel gücü (Watt) Alan (m2) Panel ölçüsü (mm)
1 adet 285 Watt 1,62 m2 1640*990*35 mm
1 adet 330 Watt 1,66 m2 1665 x 1002 x 35 mm
1 adet 400 Watt 2,0 m2 1006 x 1986 x 40 mm
1 adet 455 Watt 2,18 m2 2102 x 1040 x 35 mm
Tüm liste

Amorti süresi

Sistemlerin geri dönüş süresi ortalama 5 yıldır.

tarımsal_sulama_amaçlı_solar_güneş_enerji_paneli_ne_kadarlık_alan_kaplar

Fiyat al

Fiyatlarımıza göz atın

3kw, 5kw ve 10kw On-grid şebekeye bağlı, aküsüz, satış yapabilen veya öztüketim paketlerimiz. Fiyatlara KDV, nakliye, montaj ücreti, taşıyıcı sistem, çağrı mektubu, proje masrafları dahil değildir.

3kW Çatı GES

₺85.490
 • 8 adet 455W panel(3,2kw)
 • 18 m2 çatı alanı kaplar
 • 3kw on-grid monofaze inverter
 • Aylık 410kWh üretim
 • Aylık 373 TL'lik üretim
Sipariş ver!

5kW Çatı GES

₺106.892
 • 12 adet 455W panel(5,5kw)
 • 26,2 m2 çatı alanı
  kaplar
 • 5kw on-grid monofaze inverter
 • Aylık 704kWh üretim
 • Aylık 640 TL'lik üretim
Sipariş ver!

10kW Çatı GES

₺168.563
 • 24 adet 455W
  panel(11 kw)
 • 52,4 m2 çatı alanı kaplar
 • 10kw on-grid trifaze inverter
 • 3 fazlı sistem
 • Aylık 1418kWh üretim
 • Aylık 1280 TL'lik üretim
Sipariş ver!

Doğru yerdesiniz

10 yıl malzeme garantisi, 25 yıl üretim garantisi.

Teklif Al!

Güneş Paneli Nedir?

Güneş paneli günümüzde yoğun olarak kullanılan enerji kaynağıdır. Solar panel olarak da bilinen paneller güneşten gelen ışığı elektriğe çevirir. Yeryüzüne gelen güneş ışığının enerji miktarı kullandığımız enerji miktarının 10 bin katı kadardır. Panellerin üzerinde güneş enerjisini soğurmaya yarayan çok sayıda güneş hücresi bulunur. Paneller sayesinde yeryüzüne gelen güneş ısısı ve ışığı kullanılabilir enerjiye dönüşmektedir. Her geçen gün panellerin kullanımı artmaktadır. Geçmiş yıllarda sadece yapılarda kullanılan paneller artık geniş arazilerde de kullanılmaya başlanmıştır. Tarım yapmaya elverişli olmayan arazilerde güneş panelleri kurulur. Paneller sayesinde ihtiyaç duyulan güneş enerjisi karşılanır. Güneş enerjisinin kullanımı değer kazanırken bu alanda hizmet veren firmaların sayısı da artmaktadır.


Güneş Paneli Seçimi Nasıl Olmalı?

Güneş Paneli Seçimi Nasıl Olmalı?

Günümüzde güneş panelleri yoğun ilgiyle kullanılıyor. Hemen her yapıda kullanılan paneller artık bahçelerde, arazilerde de kullanılıyor. Panel kullanmak isteyenler ya da kullandığı paneli değiştirmek isteyenler nasıl seçim yapmalı? Panel seçimi yapılırken panelin gücü değerlendirilmelidir. Panelin gücü aynı zamanda fiyatları etkileyen en önemli maddelerden biridir. Hangi firmadan panel alındığı önemlidir. Doğru firma seçimi yapıldığında panel hakkında güvenilir yardım sağlanır. Güneş paneli satın al üzerine hizmet veren SB Solar Enerji A.Ş., sektörün önde gelen ismi olarak hizmet vermektedir. Panel seçiminde en büyük panel modülünü tercih etmek daha avantajlı olacaktır.


Güneş Paneli Modelleri ve Fiyatları

Güneş Paneli Modelleri ve Fiyatları

Güneş paneli modelleri zamanla yenilenerek günümüzdeki halini almıştır. Günümüzde kullanılan modeller genel olarak:

 • Polikristal Güneş Paneli
 • Monokristal Güneş Paneli

 • Panel modelleri ikiye ayrılır. Bunlardan biri Polikristal güneş panelidir. Bu panel modeli diğerine göre daha uygun fiyatlıdır. Uygun fiyatlı olmasıyla günümüzde en yaygın kullanılan panel modelidir. Verimlilik kıyaslandığında ise bu panel modeli diğerine göre düşük verimliliğe sahiptir. Monokristal paneller ise yüksek dereceli silikonlarla yapılmıştır. Bu sayede yüksek verimliliğe sahiptir. Güneş paneli fiyatları belirlenirken watt cinsinden belirleme yapılmaktadır. Kullanım alanına uygun panel satın almak isteyenler SB Solar enerji A.Ş. ile iletişime geçebilir. Alanında uzman kadroya sahip olan firma bu doğrultuda profesyonel çalışmalar gerçekleştirerek hizmet vermektedir.


  Enerjiye Yatırım Yapmak Güneş Paneli İle Olur

  Enerjiye Yatırım Yapmak Güneş Paneli İle Olur!

  Enerji alanı gittikçe gelişen bir sektördür ve buna müteakiben gayet üzerinde durulup düşünülmesi gereken bir alandır. Çünkü belli başlı bir yatırım yapılması sonucunda ortaya çıkan maddi kârlar sizleri daha ekonomik bir noktaya getirecektir. Güneş paneli bu noktada iyi bir seçenektir. Güneş panelleri sayesinde sağladığınız tasarruf sizleri birçok konuda masraflı işlerden kurtaracaktır. Tek yapmanız gereken belli dönemlerde bazı bakımları rutin olarak yaptırmaktır. Belli bir zamanda sonra ise artık direkt olarak kâra geçmeye başlayacaksınız. Bu gibi hizmetlerden faydalanmadığınızda yüksek faturala maruz kalabiliyorsunuz ve bu uzun döneme yayıldığında sizlere çok büyük bir gider olarak yansıyor.

  Sıkça sorulan Sorular

  Evet var. 10 yıl boyunca devletin alım garantisi var.
  Evet var. Mahsuplaşma yapılabilir. 10 yıl boyunca.
  On-grid şebeke bağlantılı çatı ges sistemleri paketlerimize akü bağlanmaz. Akülü, on-grid, şebeke bağlantılı, satış yapabilen veya öztüketim yapabilen sistemler için enerji depolama sistemlerine gözatabilirsiniz.
  Yaz aylarında günlük 10 Saat. Türkiye'nin yaz-kış güneşlenme süresi ortalaması 7 saattir.
  Kış aylarında günlük 4-5 Saat Kullanırsınız
  Evet var. Bu özellik standart paketlerde fiyata dahildir.
  Hayır, Güneş paneli modelleri içerisinde hava koşullarına ayak uyduramayan hiçbir cihaz bulunmamaktadır. Kötü hava koşullarına dayanıklıdır. Çünkü bu cihazlar direkt olarak güneşle temas ediyor ve açık alanda kalıyorlar. Açık alanda kaldıkları için ise bu koşullara ayak uydurabilecek şekilde üretiliyorlar. Diğer türlü hiçbir şekilde verim alınamazdı. Ancak sizler belli dönemlerde bakımlarını yaptırmalısınız. Ayrıca firmalar belli bir süre zarfı için size güvence de veriyorlar. Bu gayet önemli bir konu olarak göze çarpan ilk şeylerden birisidir. Onun için;
 • Sağlamlığı ve pratikliği,
 • Güvenliği ve maddi kazancı,
 • Doğaya uyumu ve çevreye zararsızlığı,
 • Yenilenebilir bir enerji oluşu ve sizi uğraştırmayışı,
 • gibi nedenlerden dolayı bu hizmetten faydalanmanız gayet önemli bir unsur.
  En iyi güneş paneli markası sizlere verimli bir hizmet sunarak doğaya da büyük katkı sağlamış olacaktır. Bazı markalar kaliteli bir hizmet sunamadığı için gereksiz bir malzeme kullanımına gitmiş oluyorlar. İyi bir hizmet almanız sonucunda sizler yenilenebilir bir enerjinin farkına varmış oluyorsunuz. Diğer türlü seçeneklerde dünyanın kaynakları tüketiliyor ve bu şekilde ise havaya zararlı gazlar salınmış olunuyor. Dünya ise bu gibi nedenlerden dolayı küresel bir ısınmaya doğru hızlı bir şekilde gitmiş oluyor. Onun için alacağınız hizmet hem sizler için hem de doğa için büyük bir önem taşıyor. Güneş paneli fiyatları ödediğiniz elektrik faturalarıyla kıyaslandığında belli bir döneme yayacak olursak kesinlikle cep yakmıyor.
  Evinize veya işyerinize güneş paneli kurmak istiyorsanız sizlere farklı fiyat teklifi yapılacaktır. Bunun nedeni ise panellerin kalitesi, gücü ve firmanın verdiği hizmettir. Güneş panellerinin kullanımı oldukça yaygındır. Her geçen gün artan panel kullanımı ise farklı alanlarda panellerin avantajlarından faydalanmayı sağlar. Güneş paneli satın al işlemi için fiyat araştırması yapabilirsiniz. Panel satın almak için sadece fiyata bakmanız doğru değildir. Güneş paneli fiyatları değişse de güvenilir ve doğru firmadan hizmet almaya dikkat etmelisiniz. Gerçekçi fiyatlarla hizmet veren, kaliteli ve garantili panel hizmeti sunan firmayla anlaşmak daha güvenilirdir. Sektörün önde gelen ismi SB Solar Enerji gösterdiği özen ve dikkatle tercih edilebilir. Doğru, güvenilir, kaliteli ve bütçe dostu hizmet için firmayla iletişime geçebilirsiniz.
  Evet var. Kendi bünyemizde bankaya gitmeden kredi kartına 12 taksit yapıyoruz. Daha uzun vadeli kredi için Ziraat bankası ve Kuveyt Türk bankası ile çalışıyoruz. Düşük faizli Kredi için lazım olacak lisanssız ges dosyası firmamız tarafından hazırlanmaktadır.
  On-grid: Şebekeye bağlı, Off-grid: Şebekeye bağlı değil demektir
  Öz tüketim, şebekeye bağlı ama üretilen elektriğin şebekeye verilmediği sistemdir
  Çağrı mektubu, lisansız elektrik üretimi tesisi kurmaya hak kazandığınızı bildiren ruhsattır. Bu evrak üstünde kurulacak tesisin şartları açıkça yazmaktadır. Gesler için çok önemli bir evraktır. Niçin çağrı kelimesi, çünkü bu evrak sizi tesis kurmaya ve sözleşme imzalamaya davet ediyor çağırıyor.

  Blog yazımız hoşunuza gittimi? Abone olun son çıkan blog yazılarımızı ilk siz okuyun.

  Kendimizi güncellemeye devam edeceğiz; herhangi bir sorunuz veya yazmamızı istediğiniz blog konusu öneriniz varsa, lütfen bizimle iletişime geçin!

  Sosyal medyada bizi takip etmeyi unutmayın Twitter, Facebook, YouTube ve İnstagram.