Monokristal Güneş Paneli

10 ürün listeleniyor
Image Description

3D Secure güvenli ödeme

Kimlik bilgileriniz güvende

Image Description

14 Gün içinde KOLAY iade

14 gün içinde ücretsiz değişim veya iade

Image Description

Ücretsiz kargo

Tüm ürünlerimizde standart ücretsiz kargo

Monokristal Güneş Paneli Nedir?

Monokristal Güneş paneli günümüzde en yoğun kullanılan güneş panelidir. Işığı elektrik enerjisine çeviren en verimli panellerdendir. İçinde kullanılan hücreler monokristal olduğu için bu adı almıştır. Kapalı havalarda daha iyi performans gösterir. Piyasada Mono PERC olarakta bilinir. Renkleri genelde siyahtır. Monokristal yapıya sahip hücreler yüksek verimliliğe ve saflığa sahiptir. Az alanda daha iyi performans gösterirler. Daha uzun ömürlüdür. Seri veya paralel bağlantılar yaparak gerilim değerlerini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Monokristal güneş panelleri, düşük ışıkta daha fazla elektrik üretebilir. Bulutlu havalarda bile üretime devam edebilir. Monokristal güneş panelleri genellikle İsveç gibi güneşin az olduğu kuzey ülkelerinde tercih edilmektedir. Küçük alanda yüksek enerji üretmek için en verimli alternatif çözüm budur. Monokristal güneş panelleri genelde 10 yıl performans garantilidir. 25 yıl sonunda %5 oranda verim kaybı olması beklenir. Monokristal güneş panelleri piyasadaki diğer panellere göre daha pahalı satılmaktadır.


Monokristal Güneş Paneli Seçimi Nasıl Olmalı?

Monokristal Güneş Paneli Seçimi Nasıl Olmalı?

Panel seçiminde en büyük panel modülünü tercih etmek daha avantajlı olacaktır. Günümüzde monokristal güneş panelleri yoğun ilgiyle kullanılıyor. Hemen her yapıda kullanılan paneller artık bahçelerde, arazilerde de kullanılıyor. Panel kullanmak isteyenler ya da kullandığı paneli değiştirmek isteyenler nasıl seçim yapmalı? Panel seçimi yapılırken panelin gücü değerlendirilmelidir. Panelin gücü aynı zamanda fiyatları etkileyen en önemli maddelerden biridir. Hangi firmadan panel alındığı önemlidir. Doğru firma seçimi yapıldığında panel hakkında güvenilir teknik destek sağlanır. Monokristal Güneş paneli satın almak isteyen müşterilere satış yapan SB Solar Enerji A.Ş., sektörün önde gelen ismi olarak hizmet vermektedir.


Monokristal Güneş Paneli Modelleri ve Fiyatları

Monokristal Güneş Paneli Modelleri ve Fiyatları

Monokristal Güneş paneli modelleri zamanla yenilenerek günümüzdeki halini almıştır. Günümüzde kullanılan modeller genel olarak:

 

  • Monokristal Güneş Paneli
  • Monokristal PERC Güneş Paneli
  • Monokristal Bifacial Güneş Paneli
  • Monokristal Half-cut Güneş Paneli


Monokristal Panel modelleri dörde ayrılır. Bu panel modellerinin fiyatları tiplerine göre değişir. Bunların içinde uygun fiyatlı olmasıyla günümüzde en yaygın kullanılan panel modeli Monokristal Güneş Panelidir. Monokristal paneller yüksek dereceli silikonlarla yapılmıştır. Bu sayede yüksek verimliliğe sahiptir. Monokristal Güneş paneli fiyatları belirlenirken watt cinsinden belirleme yapılmaktadır. Kullanım alanına uygun panel satın almak isteyenler SB Solar enerji A.Ş. ile iletişime geçebilir. Alanında uzman kadroya sahip olan firma bu doğrultuda profesyonel çalışmalar gerçekleştirerek hizmet vermektedir.


Mono Kristal Güneş Paneli Kurulumu Nasıl Yapılır?

Mono Kristal Güneş Paneli Kurulumu Nasıl Yapılır?

Monokristal güneş panelinin kurulumu oldukça kolaydır. Çok az elektrik bilginizin olması yeterlidir. Güneş paneli kurulumu yapabilmeniz için minimum seviyede elektrik bilgisi gerekir. Güneş paneli üstünde kablosu konnektörü hazır gelir. Eksta tutucu, klemp, montaj ayağı, kablo ihtiyacınız olabilir. Montaj ekipmanlarını satın alarak vida deliklerinin bulunduğu yerlerden vidalayarak montaj yapılacak alanı oluşturabilir monokristal güneş panelini alana yerleştirerek kolayca montajını yapabilirsiniz. Ekstra lazım olacak malzemeler için bizlerden destek alabilirsiniz.