Çağrı mektubu

Image Description
Yavuz Doğan
05 Kasım 2019
Paylaş:

Çağrı mektubu neden alınır?

Lisansız elektrik üretimi yatırımlarında ilk yapılması gereken iş Çağrı Mektubunun alınmasıdır. Çatınıza Güneş Enerjisi Santrali kurup, fazla elektriğinizi de satmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken Çağrı Mektubu başvurusudur. Başvurunuz onaylanırsa tesisinizi kurabilir ve fazla elektriğinizi satabilirsiniz.

Daha fazla
cagri-mektubu

Çağrı mektubu nasıl alınır?

Lisansız güneş enerjisi santrali yatırımı yapacak kişiler arazi ya da çatı uygulaması için başvuru yapabilirler. Bunun için tesis kurulacak arazinin veya çatı projesinin bağlı bulunduğu ilin dağıtım şirketine başvuru yaparak çağrı mektubunu alması gerekmektedir. Lisansız elektrik üretiminde çağrı mektubunun alınması ilk aşamadır. Çağrı mektubu alınmadan hiçbir işleme başlanılmaz. Konya Organize Sanayi Bölgesinde resmi dağıtım kurumu KOS'tur.

Daha fazla

Dağıtım şirketlerinin istediği evraklar neler?

10 kw altı başvurularda istenilen evraklar; - Nüfus cüzdanı fotokopisi - Tüzel kişiler için şirket evrakları - Tapu kaydı - Kira sözleşmesi - İnşaat yapı ruhsatı - Faaliyet yasağına ilişkin beyan - Elektrik faturası (Tekil kod için) - Başvuru dilekçesi

10 kw üstü başvurularda istenilen evraklar; -Nüfus cüzdanı fotokopisi -Tüzel kişiler için şirket evrakları -Tapu kaydı -Kira sözleşmesi -İnşaat yapı ruhsatı -KEP Adresi (Tüzel Kişiler İçin) -Faaliyet yasağına ilişkin beyan -Elektrik faturası ( Tekil kod için) -ÇED yazısı ( arazi başvuruları için) -Onaylı Koordinatlı Aplikasyon Krokisi -Teknik değerlendirme formu -Başvuru ücreti dekontu -DSİ onay belgesi (arazi başvuruları için)

Daha fazla

Kaç günde çağrı mektubu çıkar?

1 ayda işlemler tamamlanıyor. Çağrı mektubu her ayın 20’sinde Dağıtım Şirketi web sayfasında açıklanmaktadır. Çağrı Mektubu almaya hak kazandıysanız 1 hafta içinde de kargo ile Çağrı Mektubu teslim ediliyor.

Daha fazla

Ne avantajı olacak?

Evinizin veya iş yerinizin çatısına GES kurduğunuz zaman artık elektrik faturanızdan kurtulup, ücretsiz elektrik kullanacaksınız. Elektriğiniz arttığı takdirde de artan elektriğinizi devlete satabileceksiniz.

Daha fazla

Güneş Enerjisi çevreci midir?

Güneş enerjisi, dünyanın hemen her yerinde kullanılabilecek, temiz, ucuz ve yenilenebilir bir güç kaynağıdır. Güneş enerjisinin doğaya zararı yoktur. Fosil yakıtlar ile üretilen elektrik doğaya zararlı gazlar bırakır. Güneş panelleri ile üretilen elektrikten doğaya herhangi bir zararlı gaz yayılmaz. Güneş panelleri ile milyonlarca ton zararlı karbonmonoksit salınımını durdurabiliriz. Güneş enerjisinin doğal ve çevreyi kirletici olmayan karakteri sebebiyle dünyada tercih edilmesi günden güne artmaktadır. Gelecek nesillere yeşil bir gelecek bırakmak için GES kullanmalısınız.

Daha fazla

Maliyeti ne kadar?

Çatı alanınıza ve kullanacağınız güç miktarına göre maliyet hesabı yapılmaktadır. Çatı alanınızı ve elektrik faturanızı bize gönderdiğiniz takdirde, size maliyet çıkartabiliriz.

Daha fazla

Ne kadar sürede amorti edecek?

3 ile 6 yıl arasında kendisini amorti eder.

Daha fazla
güneş paneli pv panel
Pv panel veya güneş paneli

Güneşten elektrik üretir

inverter
İnverter

Dc elektriği ac elektriğe çevirir

aku-ve-sarj-kontrol-cihazi
Akü ve şarj kontrol

Akü depolar. Şarj kontrol dengeli şarj eder

Ges güneş enerji santrali yapımı için ilk başlangıç yeri Çağrı mektubudur.

Güneş panelleri

Ev ve işyerleri için uygun güneş panelleri

Image Description
Image Description
Image Description
Image Description

Güneş paneli markaları

Ev ve işyerleri için sıklıkla kullandığımız güneş paneli markaları

Doğru yerdesiniz. Siz hayal edin biz gerçekleştirelim.

10 yıl malzeme garantisi, 25 yıl üretim garantisi.

Teklif Al!

Blog yazımız hoşunuza gittimi? Abone olun son çıkan blog yazılarımızı ilk siz okuyun.

Kendimizi güncellemeye devam edeceğiz; herhangi bir sorunuz veya yazmamızı istediğiniz blog konusu öneriniz varsa, lütfen bizimle iletişime geçin!

Sosyal medyada bizi takip etmeyi unutmayın Twitter, Facebook, YouTube ve İnstagram.